TOFAŞ ATAŞEHİR BASKETBOL

Tofaş Basketbol ve Voleybol Spor Okulları

Performans Testi

Egzersiz Planlama Merkezimizde Performans Test Parkurumuzda

Türkiye’de spor okulları ve spor kulüpleri özel anlaşması kapsamında TOFAŞ Sportif Nesil Voleybol Okulları projesine destek vermekte olup, mobee360 yazılımı sayesinde, fiziksel performansa dair birçok parametreyi tek bir dijital platform altında bir araya getirerek, sporcunun fiziksel gelişimine ve eksikliklerine yönelik önleyici çok yönlü çözümler sunmaktadır. Hedeflenen füzyon ölçümleri ve sayısız ara yüzleri ile mobee360, önleyici çözümler için tanı koyma ve egzersiz planlaması konusunda sektöründe liderdir.

Takım sporcularımızın fonksiyonel açıkları ve kas dengesizliklerini tanımlamak için çeşitli statik güç testleri yapılması, genç sporcuların spor faaliyetleri için büyük önem taşımaktadır. Mobee360 yazılımı, güç testini bir üst seviyeye taşımak üzere Tofaş Sportif Nesil Spor Okulları takımlarındaki 12-18 yaş sporcularımız için kullanılmakta ve teknik gelişim için olmazsa olmazımız fiziksel güç gelişimi konusunda bacaklar dahil olmak üzere vücut-kuvvet dengesizlikleri ölçülerek eksiklikler tespit edilmekte ve gerekli egzersiz planlaması yapılarak gelişim sürekli izlenmektedir.

Sportif Nesil sporcularımız için takip edilmesi kolay bir izlemeyle sporcunun antrenörüne veya kendisine verdiğimiz bireysel egzersiz önerileri sayesinde, çevikliği ve fiziksel gelişimi teşvik edici önlemler için ideal bir planlama platformu oluşturmakta ve sporcunun, Sportif Nesil spor okulları tesislerimizde eğitim gören tüm sporcu havuzu içindeki seviyesini de görmesini sağlayarak kendisine hedef belirleyebilmekteyiz.

%d blogcu bunu beğendi: